google-trends-ile-neler-yapabilirsiniz

Google Trends İle Neler Yapabilirsiniz?

Google Trends, özellikle SEO çalışmaları için gerekli olan ve SEO ile ilgilenen hemen herkesin yakından bildiği anahtar kelime bulma konusunda en önemli araçtır.

Açmış olduğunuz web sitesi, blog ya da sayfaların Google’da üst sıralarda görünmesi için içeriklerinizde anahtar kelime kullanmak gereklidir. İçeriklerinizde kullanacağınız anahtar kelimeler, sizin ne kadar Google’ın üst sıralarına çıktığınızı gösterir.

Bazı durumlarda kullanıcılar, yanlış anahtar kelimeler kullanarak bu süreci ya yavaşlatıyor ya da hiçbir değişiklik olmadan sayfaları, blogları ya da web siteleri olduğu yerde saymaktadır. Bu durumu önlemek adına Google Trends ön plana çıkmaktadır.

Google Trends ile neler yapabilirsiniz? sorusu akıllara gelebilir. Google Trends, web tasarımcılarının en fazla ihtiyacı olan ve SEO çalışmalarında anahtar kelime bulma aşamasında en önemli araçlardan biridir.

Google Trends ile kullanacağınız anahtar kelimeleri bulmanız daha kolay olacaktır. Hangi anahtar kelime nerede ne kadar kullanılmış, bu uygulama ile her zaman takip edebilir ve buna göre siz de anahtar kelimelerinizi bulabilirsiniz. Google Trends sayesinde, kullanacağınız anahtar kelimeleri, daha önce kaç kişinin aradığını öğrenerek işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Sadece anahtar kelime aramada kullanılmayan Google Trends, bilim dünyasında da geçerli araçlardan biridir. Google Trends sayesinde internet kullanıcılarının hangi hareketlerde bulunduğu, tercihleri, hangi kelimeyi daha çok arattırdıkları ülke, şehir, hatta ilçe, belde bazında bile arattırılabilmektedir. Bilim dünyası bu uygulama sayesinde sosyolojik araştırmalarını daha kolay yapabilmektedir.