twitterin-e-ticaret-pazarlamasindaki-artilari-ve-eksileri-twitter-ticaret-twitterdan-satis

Twitter’ın E-ticaret Pazarlamasındaki Artıları ve Eksileri

Twitter, büyük ve güçlü internet pazarlama araçlarından biridir. Ancak twitter üzerinden e-ticaret çalışması yapmadan önce artıları ve eksilerini bilmeniz gerekir. Eğer herhangi bir kazanç sağlayamayacaksanız boşuna kürek çekmenin bir anlamı olmayacaktır.

Twitter üzerinden yapacağınız e-ticaret pazarlamasının artı ve eksi yönleri bulunmaktadır. Bu yazımızda size bu yönleri anlatacak ve işleyişi hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayacağız. Böylece siz de Twitter üzerinden web sitenizin ürün pazarlamasının doğru olup olmadığını, artılarını ve eksilerini görerek girişimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet üzerinde ücretsiz olarak sunulan hizmetler her zaman dikkat çeker. Twitter da ücretsiz bir platformdur. Twitter, hiçbir yatırım gerektirmeyen, risk bulundurmayan bir platform olarak karşımızda durmaktadır. Bu durum Twitter’ın e-ticaret pazarındaki artılarından birisidir.

Twitter’da milyonlarca kişiye tek tıkla ulaşmak kolaydır. Tek yapmanız gereken; ilgi alanınıza girecek hedef kitleyi bulmak ve pazarlama stratejinizi buna göre belirlemektir. Ayrıca Twitter’da atacağınız tweetlerle hedef kitlenizin ilgi odaklarını anlayabilir ve stratejilerinizi bu doğrultuda geliştirebilirsiniz.

Twitter’ın e-ticaret pazarlamasında artıları olduğu gibi eksileri de vardır. Bunlara da kısaca değinmek istiyoruz.

Twitter, çok fazla kullanıldığı zaman bağımlılık hissi yaratabilmektedir. Takipçilerinizin ilgisi sizi rahatsız edebilir ve sorular karşısında bunalabilirsiniz. Ancak pazarlama yapabilmek için bu sorulara cevap vermek zorundasınız. Bu yüzden Twitter hesabınızı çok iyi yönetebilmeli ve ürün ya da marka tanıtımınızı yaparken bunun dozunu kaçırmamalısınız.

Twitter’da atılan tweetler bir reklam kadar ses getirebilir. Twitter, markanızı, ürününüzü tanıtmak için iyi bir platformdur. Ancak Twitter, online satış fonksiyonu olan bir platform değildir. Diğer kullanıcılarla etkileşim sağlamak ve bu etkileşim sayesinde markanızın, ürününüzün tanıtımını yapmak için size imkan sunar. Twitter’ı bu imkan doğrultusunda en iyi şekilde kullanabilmek sizin pazarlama stratejinize bağlıdır.

Twitter’ın e-ticaret pazarlamasındaki artılarını ve eksilerini göz önünde bulundurarak, pazarlama stratejinizi geliştirebilirsiniz.